Усього працювало 6 локацій-майстерок:
- «Котилася писанка Україною» (модератори: Сопільник А. А., Гарний С. О., методисти відділу дошкільної і початкової освіти ДонОблІППО).
- «Де гаївочка лунала…» (модератор Щербатюк В. С., методист відділу мовно-літературної та мистецької освіти ДонОблІППО).
- «Мандруємо світом на Великдень» (модератор Ковальова Т. Г., методист відділу мовно-літературної та мистецької освіти ДонОблІППО).
- «Великодні традиції у Великій Британії» (модератор Мочикіна М. В., методист відділу мовно-літературної та мистецької освіти ДонОблІППО).
- «Великодні прикраси» (модератори Капінус Н. О., завідувач відділу дошкільної і початкової освіти ДонОблІППО, Коваленко О. В., завдувач відділу нормативно-правового забезпечення освітньої діяльності та атестації педагогічних кадрів ДонОблІППО).
- «Дерево Життя» (модератор Гарна С. Ю., завідувач відділу мовно-літературної та мистецької освіти ДонОблІППО).
На майстерках організатори хабу знайомили відвідувачів із традиціями святкування Великодня в Україні та інших країнах світу, з особливостями орнаментів писанки в різних регіонах, розучували пісні-гаївки.
Батьки разом із дітьми долучилися до розфарбовування писанок у різних техніках і виготовлення прикрас для оздоблення великоднього кошика. Усі разом водили хороводи, готували театралізовані мінівистави, брали участь в іграх-руханках, створювали колажі про великодні традиції країн Європи, вчили популярні англомовні римівки.
Окремо для дорослих працювала локація «Дерево життя», де знайомили з історією виникнення та символікою Великоднього дерева як відображення світового устрою. Запрошені створювали пасхальні прикраси, зокрема паперові об’ємні писанки, птахів, Берегиню – символ роду. Прикрашаючи дерево життя власноруч виготовленими поробками, дорослі загадували бажання та вітали гостей хабу із прийдешнім святом Великодня.
«Дуже вразила кількість різноманітних локацій. Слухали із цікавістю не тільки діти, а й дорослі. Дізналися багато чого нового. Приємно здивувала інтерактивна форма, адже діти рухалися, спілкувалися, танцювали», – поділилася враженнями від толоки гостя Юлія з м. Лиман.
Уже традиційно родинні зустрічі в освітньому хабі «Донеччина» проходять у дружній атмосфері, де кожен відчуває затишок. Це простір для розвитку, спілкування, взаємопідтримки та популяризації звичаїв і традицій українського народу.
Тож гостинно запрошуємо! Реєстрація на заходи здійснюється в гугл-формі за покликанням https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSftLFqz1k_UZXHKxk_6MoetrVbs9Du5vUIApIkOfpfLzJQJ-A/viewform